Rekonstrukcja ACL a obrzęk widoczny w MR

Witam serdecznie, czy mogłabym prosić o pomoc w przeanalizowaniu opisu z rezonansu kolana? Zrekonstruowany ACL obrzęknięty, opiera się o kłykieć boczny kości udowej.Podejrzenie częściowego rezwania ACL.Obrzęk ciała tłuszczowego Hoffy na tej wysokości.Chrząstka rzepki o nieznacznie niejednorodnych sygnałach.Niewielka pozioma szczelina pęknięcia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej.W sąsiedztwie pęczka naczyniowo-nerwowego tętnicy udowej widoczny powiększony węzeł chłonny o wymiarach 7x13mm

Witam,
Z Pani opisu nie wynika jakie ma Pani dolegliwości, kiedy była rekonstrukcja ACL i czy po rekonstrukcji przebyła Pani uraz jednak opierając sie na rezonansie należy stwierdzić iż wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu