Rekonstrukcja ACL po urazie kolana

O ile mi wiadomo szuflada robi się po zerwaniu acl,ale po rekonstrukcji wcale nie musi zniknąć. Moja rekonstrukcja była zrobiona po 17 latach od urazu i mam duże zmiany w części przyśrodkowej stawu. Więc może właśnie dlatego mam szufladę. Dzisiaj ponownie zrobiłem usg u innego lekarza i poza torbielą pod kolanem i paroma innymi sprawami nie widać zerwania acl,a jedynie nadciągnięcie bądz też wydłużenie tego więzadła.I tu nasuwa się kolejne pytanie-czy ten acl będzie spełniał nadal swoją funkcję?

Szanowny Panie, wykonane w tym wypadku badanie USG - po pzreprowadzonej wczesniej operacji rekonstrukcji ACL - niewiele wnosi do diagnostyki. Kluczowe znaczenie w tym wypadku ma badanie kliniczne przez doświadczonego ortopedę, który w uzasadnionych przypadkach może zlecić kontrolne badanie MRI.
Ważna jest odpowiedź na pytanie: czy zrekonstruowane więzadło jest wydolne mechanicznie? Przy udzielaniu odpowiedzi na to pytanie kardynalne znaczenie ma obraz kliniczny Pana stawu kolanowego. Sugeruję, jeśli jest to mozliwe, kontakt z ortopedą, który wykonywał operację rekonstrukacji ACL ( mozlaiwośc porównania badań jest w tym wypadku bardzo istostna). Pozdrawiam