Rekonstrukcja kolana po naderwaniu ACL

Jestem po 2 artroskopiach kolana(6 i 5 lat temu),mam naderwane ACL-jak określił lekarz-jest na kilku "nitkach".Ewentualną rekonstrukcję miałam mieć gdy się pogorszy,W tym miesiącu stłukłam kolano,kilka dni było opuchnięte,Po 3 tyg.wciąż czuję ból-nie w miejscu uderzenia ale jakby pomiędzy kośćmi w kolanie i zaraz pod nim co dokucza przy chodzeniu.Czy mogło dojść do ponownego naderwania ACL?Kolano od 7 lat jest obrzęknięte,często przeskakuje i boli.Czy zastanowić się nad rekonstrukcją?

Szanowna Pani, jeżeli w badaniu klinicznym staw kolanowy jest niestabilny dodatkowo jest Pani osoba młodą to rekonstrukcja ACL jest postępowaniem z wyboru. Oczywiście to Pani musi zaakceptować takie postępowanie - jak w przypadku każdego planowego zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam