Rekonstrukcja piersi a badanie scyntygrafii kośćca

Witam. Mam pytanie dotyczące badania scynytygrafii kośćca. Jestem w trakcie rekonstrukcji piersi przy pomocy ekspandera, czy jest to przeciwwskazaniem do badania? Z góry dziękuję za odpowiedź. Aldona M.

Witam serdecznie,

Przeciwwskazania do scyntygrafii kości jest ciąża lub brak możliwości wykluczenia ciąży przez pacjentkę.Niewielkim ograniczeniem dla badania stanowi karmienie piersią - zaleca się przerwę w karmieniu przez 12 godziny po podaniu radioznacznika, nie należy podawać dziecku pierwszej uzyskanej porcji pokarmu. Nie zaleca się przeprowadzenie badania bezpośrednio lub w trakcie radioterapii, chemioterapii, po badaniach endoskopowych, operacjach, biopsjach, z wyjątkiem indywidualnych przypadków zgodnie z zaleceniem lekarza. Sugeruję skontaktować się w celu upewnienia z specjalistą medycyny nuklearnej w Zakładem Medycyny Nuklearnej, który będzie wykonywał u Pani badanie w celu konsultacji odnośnie Pani pytania.

Pozdrawiam.