Rekonstrukcja węzadła krzyżowego przedniego

RM-Kolano rok po rek. ACL Stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Zrekonstruowane więzadło z obrzekiem, o zatartych obrysach,krętym przebiegu-cechy częsciowego uszkodzenia-naderwania?Więzadło krzyżowe tylne w normie.Więzadła poboczne o zachowanej ciągłosci. W rogu tylnym łakotki przyśrodkowej nieco nieregularne ognisko uszkodzenia horyzontalnego. Rzepka przyparta do kłykcia bocznego kości udowej. Niewielka ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym 4-5mm grubości.

Magdalena StusiĹska

Opis badania wskazuje, że po rekonstrukcji doznała Pani kolejnego urazu kolana, które być może uszkodziło ponownie więzadło krzyżowe przednie kolana. Przyparta rzepka może powodować ból w stawie.