Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rekonwalescencja po endoprotezie stawu biodrowego

W listopadzie idę na operację - endoproteza stawu biodrowego. Proszę mi odpowiedzieć czy długo dochodzi się do siebie po takim zabiegu? Jaki jest minimalny czas pobytu w szpitalu? Po jakim czasie odzyskam pełną sprawność?
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy jest bardzo ważna. Zaczyna się ona już w pierwszej dobie po operacji, aby jednak osoba wróciła do całkowitej sprawności potrzeba dość dużo czasu. W drugiej dobie rozpoczyna się pionizację chorego. Najpierw stosuje się pionizację przy użyciu balkonika, a potem uczy się z nim chodzić. Jeżeli stan pacjenta na to pozwala, przechodzi się później do poruszania przy pomocy dwóch kul łokciowych. Po około 6 tygodniach można przejść do chodzenia z jedną kulą. Okres pobytu w szpitalu uzależniony jest od stanu pacjenta po zabiegu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy