Rekonwalescencja po operacji oka po gwałtownym ataku jaskry

WITAM. Moja mama miała stwierdzoną zaćme i jaskrę przy + dioptriach.Teraz jest po operacji oka po gwałtownym ataku jaskry (3x przekroczone ciśnienie w gałce). Ma wstawiony implant soczewki. Mimo, że minął już ponad tydzień nie widzi na operowane oko poza białą plamą (wcześniej czarną). , jaki jest czas rekonwalescencji ( ma krwiaka i obolałe oko od wielu zastrzyków ) ale najważniejsze: Czy jest szansa, że znowu będzie widzieć?? JuliaJ.

zależy czy był to 1 atak jaskry, czy tylko zamknięcie kąta jako powikłanie pęczniejącej soczewki przed operacją. Nie pisze Pani czy zabieg był podwójny,czyli czy była też zoperowana jaskra. Rozumiem że nie.Rekonwalescencja potrwa ok. 6 miesięcy. Widzenie jest zależne od stopnia uszkodzenia nerwu wzrokowego w oku z atakiem i stany plamki w tym oku. Pozdrawiam.