Rekonwalescencja po operacji w związku z wodogłowiem

Witam, w piątek miałam przeprowadzoną operację w związku z wodogłowiem, po wykonaniu RM głowy i badań okulistycznych. Dzisiaj wróciłam do domu, czuję się już lepiej. Leczenie chirurgiczne polegało na odprowadzeniu płynu mózgowo-rdzeniowego poprzez specjalny układ drenujący do jamy ciała. Dostałam zwolnienie na 6 tyg. od pracy, za 2 tyg. wizyta kontrolna. Chciałabym zapytać jak o siebie dbać, czy powinnam leżeć czy mogę wykonywać normalne czynności domowe? Proszę o radę.

Należy normalnie żyć tylko unikać gwałtownych ruchów głowy, dźwigania i innych wysiłków fizycznych, pozdrawiam