Rekonwalescencja po zabiegu wszczepienia komórek macierzystych do kolana

We wrześniu mam mieć wszczepiane komórki macierzyste do kolana w Szpitalu Klinicznym. Jestem po artroskopii ( częściowe usunięcie łękotek każda ok. 15%) oraz mam zniszczoną rzepkę w III-IV stopnia. Z informacji od lekarza wiem, że będą mi pobierać szpik z biodra. Proszę o informacje na czym to polega i jak długo będzie trwała rehabilitacja? Jestem osoba pracującą. Interesuje mnie po jakim czasie najszybciej będę mogła wrócić do pracy. Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Jagoda K.

Rekonwalescencja nie powinna być dłuższa niż po artroskopii. Wszczepienie komórek macierzystych jest podaniem zastrzyku do stawu a nie zabiegiem operacyjnym.