Relacja chłopaka z jego byłą dziewczyną

Witam.Jestem od czterech miesięcy w związku na odległość. Mój chłopak ze swoją byłą dziewczyną rozstał się ponad rok temu (byli razem prawie dwa lata,Ona go zdradzała). W listopadzie pisała do Niego parę razy i w grudniu. W nowym roku napisała mu życzenia,po czym On stwierdził,żebym do Niej napisała,bo On ma tego dosyć. I napisałam,ze ma wyjść z naszego życia. I był spokój aż do wczoraj,wczoraj to On do Niej napisał,strasznie mnie to zdenerwowało. Co zrobić? Czy nie odzywać się czy zareagować ?

Dzień dobry!

Zachęcam do rozmów z chłopakiem, dlaczego napisał do byłem partnerki, jaki charakter i jakie znaczenie miał ten kontakt itp.

Pozdrawiam!

Witam,

Widzę, że ta sytuacja Panią boli i denerwuje. Najprawdopodobniej nie czuje się Pani pewnie w związku i wciąż ma poczucie zagrożenia ze strony byłej dziewczyny.
Myślę, że związek od początku warto jest budować na zaufaniu i szczerości, a jest tym między innymi dzielenie się swoimi myślami i odczuciami na temat sytuacji.
Opowiedzenie jak Pani się czuje z faktem odezwania się do byłej partnerki może rozjaśnić chłopakowi Pani zachowanie i sytuację.
Może warto jest też jasno powiedzieć o swoich oczekiwaniach. Oczywiście nie może Pani żądać od niego zerwania wszelkich kontaktów z tą dziewczyną ale może Pani przynajmniej mówić, że jest to ważne dla poczucia Pani bezpieczeństwa. Warto jest wyjaśnić mu jakie zachowania z jego strony wpłyną na większy spokój i zaufanie z Pani strony.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,

Anna Mochnaczewska