Relacja między cholesterolem a płaszczem lipidowym

Relacja między CHOLESTEROLEM, TRÓJGLICERYDAMI a PŁASZCZEM LIPIDOWYM SKÓRY. W badaniu krwi mam wysoki cholesterol całkowity: około 250 mg/dl, w tym HDL 70, a LDL 175, natomiast poziom trójglicerydów niski rzędu 60 mg/dl. Mam z kolei jak powiedział dermatolog słabą warstwę lipidową skóry (skóra mnie swędzi i paradoksalnie przetłuszcza się). Jeśli niedobór lipidów to generalnie niedobór tłuszczów, to jak ma się to do moich wyników krwi? Z czym tu walczyć i jaką na przykład dietę stosować?

Problemy z lipidogramem są skorelowane z podażą tłuszczu w diecie - najwyraźniej brakuje Pani tych wartościowych rodzajów tłuszczu o wysokiej zawartości Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych - co odbija się zarówno na wynikach biochemicznych jak i stanie skóry. Proszę zadbać o to aby dieta była bogata w oleje roślinne (jak lniany, rzepakowy, z orzechów), tłuste ryby, orzechy i nasiona lub awokado - to powinno rozwiązać Pani problem.