Relacja nastolatki z mężczyzną

Witam. Mam 18 lat. Nigdy jeszcze nie miałam chłopaka,a chciałabym mieć. Kiedy chłopak podejdzie do mnie,który jak dla mnie jest przystojny i zacznie ze mną rozmawiać to owszem ja też będę rozmawiać. Problem leży w tym,że jeśli chłopak mi się podoba to zazwyczaj taką znajomość sprowadzam tylko do znajomości typu kolega/koleżanka. Dlaczego tak jest? Co jest ze mną nie tak?

Witam , może masz niską samoocenę ? Może jesteś nieśmiała ? Może masz jakąś blokadę, a może jeszcze nie jesteś gotowa. Myślę, że najlepiej będzie jeżeli odwiedzisz psychologa Twoim miejscu zamieszkania. Pozdrawiam

Witam
Źródłem Pani dyskomfortu w relacjach z mężczyznami
jest zapewne niskie poczucie własnej wartości.
Nieadekwatna samoocena może mieć niezwykle negatywny
wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka.
Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Być może w Pani reakcjach chodzi o poczucie bezpieczeństwa. Kiedy pojawia się sytuacja, a w niej osoba, w których miałaby się Pani zaangażować emocjonalnie "coś" może wskazywać, że to nie jest dla Pani bezpieczne. Czasem to "coś" czyli źródło obaw związanych z poczuciem bezpieczeństwa lokuje się w przeszłych doświadczeniach. Warto sprawdzić czy w Pani przeszłości nie ma takich doświadczeń. Innym źródłem Pani obaw może być lęk przed nieznanym. Jeśli nigdy nie była Pani zaangażowana emocjonalnie w związek z mężczyzną to same niewiadome mogą wpływać na poziom Pani bezpieczeństwa. To poczucie nazywam naszym kompasem. Proszę niczego nie przyspieszać tylko wcześniej sprawdzić z czego wynikają Pani reakcje. Być może przydatny w tym sprawdzaniu będzie bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/