Relacja z matką i babcią

witam potrzebuję pomocy bo nie wiem co robić mam strasznie mam zaborczą matkę jestem jedynaczką i bez przerwy mną dyryguje jak bym miała chodzić jak ona zakaże . mam 20 lat i od urodzenia zawsze miałam dobry kontakt ze swoją babcią niż ze swoją matką i o to moja matka jest zazdrosna bo zawszę wolę isć po poradę do swojej babci niż do swojej matki . jestem w szczęśliwym związku 1.5 roku i od tego czasu niestety ja się spię ze swoim osobno . a teraz my się wybieramy na wakacje i się boję copowie

Witam Panią
Problem który Pani przedstawiła dotyczy relacji pomiędzy Panią a Pani matką. Jest Pani osobną osobą niż Pani matka i osobną osobą niż Pani babcia i jeszcze osobną niż Pani partner. Ma Pani prawo być w związku z mężczyzną i ma Pani prawo spać z nim i razem i osobno. Proponuję aby Pani skorzystała z psychoterapii na której bliżej z psychoterapeutą mogłaby Pani przyjrzeć się co stoi za tym że trudno Pani brać pod uwagę własne potrzeby.
Życzę dobrej decyzji i powodzenia w relacji z partnerem.
Anna Suligowska

Dzień dobry, jako 20 latka jest pani dorosłą, samodzielną osobą. Pani mama oczywiście może wyrażać swoje zdanie na różne tematy, pani może je przyjąć lub nie. Tak więc jeśli mam wyrazi się w jakiś sposób na temat pani wyjazdu na wakacje z chłopakiem, może pani wysłuchać i podjąć swoją decyzję. Nie pisze pani nic na temat niezależności finansowej, czy nadal mieszka pani z rodzicami, czy sam asię pani utrzymuje? To oczywiście ma duży wpływ na niezalezność podejmowanych przez panią decyzji. Pozdrawiam.