Relacja z narzeczonym uzależnionym od alkoholu

Witam. Od pol roku nie jestem z byłym narzeczonym musialam go zostawić bo nadużywał alkoholu (byliśmy prawie 7lat), miałam okazje poznać nowych ludzi, teraz znów poznalam fajnego Mezczyzne, bardzo miły, uczuciowy, z perspektywami na zycie, ale ja nie umie nikogo obdarzyć jakim kolwiek uczuciem, tak jak bym uciekala od tych uczuc, czy to znak ze jeszcze jestem nie gotowa na cos poważnego ?

Witam Panią. Z rozstaniami jest trochę podobnie jak z żałobą po stracie bliskiej osoby. Ma ona swoje prawa, które trzeba zaakceptować, by ruszyć dalej. Jest procesem dynamicznym, to znaczy, że zmienia się w czasie, gdy na to pozwolimy. Początkowy szok i zaprzeczenie, oraz kolejne przeżycia: smutek, żal, rozpacz, bezsilność i złość czy poczucie winy występujące często naprzemiennie, są tu jak najbardziej zdrowe i wręcz konieczne, by móc spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Nie od razu też możliwe jest wchodzenie w kolejny związek. To wszystko, co jest wewnątrz domaga się uznania, zaakceptowania i przeżycia. Czasem wystarczy samodzielna wewnętrzna praca. Pomocni bywają bliscy i przyjaciele. Konsultacja terapeutyczna może być wskazana w przypadku braku możliwości podzielenia się bólem z kimś wokół lub w sytuacji, gdy proces żegnania się utknął na jakimś etapie i nie można pójść dalej.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz

Witam Panią,
Być może jest tak, że nie jest Pani jeszcze gotowa na zaangażowanie się w kolejny związek bo nie do końca jeszcze emocjonalnie rozstała się z poprzednim partnerem. To proces. Może też być tak, że ponieważ poprzedni związek był trudny, może Pani odczuwać obawy przed zaangażowaniem się czy przed bliskością i potrzebować jeszcze czasu na nabranie zaufania i otworzenie się. Ale to Pani wie najlepiej.
Jeżeli potrzebuje Pani pomocy w rozeznaniu się w swoich uczuciach, proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty. Często rozmowa z kimś życzliwym i bezstronnym ułatwia uzyskanie lepszego kontaktu ze swoimi emocjami i lepsze rozumienie swoich wzorców wchodzenia w bliskie relacje.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/