Relacja ze znajomym przez internet

Pisałam do państwa ostatnio w sprawie mojego znajomego poznanego przez internet. Chciałabym zaznaczyć że nie jest on moim chłopakiem, ale martwię się o niego. Pisał mi o traumie, którą ma po poprzednim związku. Wyznał mi, że jest zamknięty w sobie i ma niskie poczucie wartości. Właściwie w ogóle go nie ma. Po tym, jak wysłał mi zdjęcie zakrwawionej dłoni, zaniepokoiłam się. Nie wiem, czy on udaje, aby mnie tym szantażować, czy naprawdę to zrobił i potrzebuje teraz pomocy psychiatry.

Witam,
w kontakcie internetowym trudno jest stwierdzić, jakie znaczenie ma dla drugiej osoby zachowanie o którym ona wspomina, które opisuje. Myślę, że bez względu na podłoże zachowań Pani znajomego warto jest mu zaproponować kontakt ze specjalistą-psychiatrą, psychologiem lub psychoterapeutą.
Proszę też pamiętać, że w sytuacjach podobnych do Pani (kiedy ktoś inny wspomina nam o swoich trudnościach, problemach) warto jest również zadbać o siebie. Jeśli będzie miała Pani trudność ze sposobem kontaktowania się z wspomnianą przez Panią znajomą osobą, emocjami jakie mogą się pojawić, może Pani skorzystać z konsultacji psychologa. Specjalista będzie mógł podpowiedzieć jak radzić sobie z takimi trudnymi momentami.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http:///poznacsiebie.pl

Witam,
niestety nie możemy ocenić prawdziwości informacji, które ktoś przekazuje nam za pośrednictwem internetu. Jedyne co może Pani zrobić dla znajomego, to namówić go na wizytę u specjalisty np. w poradni zdrowia psychicznego.
Sama sytuacja może być też trudna dla Pani. Została Pani postawiona przed faktem, z którym niewiele może Pani zrobić z racji na odległość. Nie wiadomo czy jest ona prawdziwa, czy też nie. Ale powoduje Pani niepokój, zastanawia się Pani nad tym. Również Pani może skorzystać z pomocy psychologa, w razie potrzeby.
Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia

Witam, przesyłanie dziewczynie zdjęć zakrwawionej ręki wydaje mi się niepokojące, radzę uważać w kontakcie z tą osobą. Na podstawie Pani opisu zdecydowanie powinien on korzystać z pomocy psychiatry i/lub psychoterapeuty Pozdrawiam