Relacje 57-letniej matki z 34-letnim synem

Dzień Dobry! Mam 57 lat a mój syn 34 lata,jestem po rozwodzie.Po 35 latach pracy zostałam bezrobotna a mój syn ma pracę na tel.jako informatyk.Trudno jest nam się porozumieć szukam różnych rozwiązań ,gdy tylko spokojnie się odezwę od razu na mnie krzyczy, wyzywa ,reaguje agresywnie.A ostatnio powiedział,że zgłosił sprawę do dzielnicowego.Chce ,aby mnie ukarano.Chciałam rozmawiać ,szukam pomocy ale on nie chce.Chciałam zamienić 3 pok. mieszkanie na 2 mniejsze ale nie da się

Witam. NIedopuszczalne jest, aby syn używał wobec swojej matki agresji. Przy najbliższej okazji proszę zgłosić sprawe na policje. Może Pani poprosić o założenie niebieskiej karty. Po agresywnym zachowaniu jeśli zostają na Pani ciele ślady, proszę zrobić obdukcje lekarską. Syn powinien się wyprowadzić. Chce Pani nadal zamienić mieszkanie to proszę próbować nadal lub zgłosić się do jakiegoś biura, który Pani w tym pomoże.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Zacznę od tego, że istotne jest by określić granice w relacji z synem. Jeśli jego zachowanie uznaje Pani za agresywne względem Pani, to może Pani zgłosić sprawę na Policję. Ponadto, jeśli dobrze odczytuję Pani słowa, to nadal mieszka Pani z synem. Być może dobrym pomysłem byłoby zatem znalezienie sposobu na separację syna i jego usamodzielnienie. Rozumiem, że może to być trudne ze względu na Pani utratę pracy, jednak pomóc mogą w tym Pani lokalne ośrodki pomocy społecznej. Nie zaszkodzi także przejście przez Panią konsultacji z psychologiem i bardziej szczegółowe omówienie sprawy.

http://www.gabinetzmian.pl