Relacje chłopaka z matką alkoholiczką

Witam. Mam 19 lat mój chłopak ma 20 lat jesteśmy razem 2 lata. On ma rentę rodzinną po zmarłym ojcu jego matka jest alkoholiczką. On jest z innego miasta ale wynajął pokój w moim mieście tyle że matce zostawił swoją rentę a ona miała słać mu na mieszkanie. W tym miesiącu nie wysłała pieniędzy pojechał po nie nie ma go już miesiąc( renty spowrotem na siebie przepisać nie chce) kilkakrotnie tak już robił. Kocham go chce walczyć by był za mną tak jak za matką. Co robić ?

Wchodzi pani w układ choroby alkoholowej. Uzależnienie od alkoholu ma ogromny wpływ na całą rodzinę. Pani chłopak cierpi najpewniej na współuzależnienie. Powinien zgłosić się do poradni uzależnień na terapię. Jeśli tego nie zrobi, to Pani będzie musiała się tam udać,aby wiedzieć, jak sobie radzić z różnymi problemami związanymi z alkoholizmem.

Dzień dobry!

Relacja chłopaka z matką nie jest zdrowa, więc lepiej, aby nie oczekiwała Pani, żeby z Panią stworzył taką samą. Relacje z rodzinach z problemem alkoholowym, uzależnieniem i współuzależnieniem są trudne. Warto, aby chłopak zaopiekował się sobą i przyjrzał relacji z mamą podczas psychoterapii. W tym - zachęceniu do pracy nad sobą - może mu Pani pomóc.

Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witaj, relacja między matką a synem może mieć bardzo różny charakter. Myślę, że ważne byłoby, aby Twój chłopak spotkał się z terapeutą uzależnień lub znalazł grupę DDA, ewentualnie namówił matkę do leczenia. To na pewno nie będzie łatwe, ale jest to jedyna droga do tego, aby w dorosłym życiu nauczył się budować relacje i stawiać właściwe granice.
Pozdrawiam
M.Prus