Relacje i rozmowa z partnerem

moj facet z którym sie widuje od 2 lat czesto milczy ,nie mowi mi o swoich problemach,o tym co sie dzieje w jego rodzinie-twierdzi ze nie bedzie takim paplom jak ja.ja sie obrazam uwazam ze mnie olewa w ten sposob.woli lezec ze mna milczac niz rozmawiajac.rozmawialam z nim o tym ale on mowi ze nie jest takim rozgadanym jak ja.co myslec o tym?czasem chce go zostawic myslac ze mnie olewa

Witam Panią
W niektórych rodzinach przyjęty jest taki model wychowania że nie mówi się innym tj osobom spoza rodziny co się dzieje w domu, być może Pani partner pochodzi właśnie z takiej rodziny. Pisze Pani też o tym że Pani partnerowi trudno jest mówić o sobie, że woli milczeć i samotnie się zastanawiać nad róznymi sprawami. Proponuje pomału i powoli podpytywać o rodzinę partnera i starać się uszanować że nie mówi, paradoksalnie Pani partner może dużo nauczyć się od Pani np tego że o wielu sprawach się że mówi, że uczucia się pokazuje, że relacja w związku opiera się na zaufaniu. Proszę się nie wycofywać z swojego sposobu funkcjonowania czyli proszę mówić o sobie, swojej rodzinie, problemach itd a zobaczy Pani że z czasem Pani partner będzie się powoli otwierał.
Anna Suligowska

Być może ma Pani poczucie że partner Pani nie ufa? Czy adekwatnie?
Nie wszyscy chcą i potrafią ujawniać emocje i przeżycia. Niekoniecznie kryje się za tym intencja olewania, ale może trudności w mówieniu. Jeśli jednak Pani czuje się z tym źle, czy też obrażana (przez takie określenia jak "papla"), warto to wyjaśnić. Bez naciskania, ale raczej mówiąc o swoich uczuciach i oczekiwaniach, a także z prośba o wyjaśnienie motywacji.