Relacje intymne męża z innymi ludźmi

witam znalazłam drugi telefon ukryty przez męża pisze tam z facetami i kobietami wysyła swoje fotki penisa umawia sie na spotkania do których narazie nie dochodzi jak mam to odebrać?niewiem jak w takim przypadku mam sie zachowac powiedziec że wiem o tym telefonie?udawac że niewiem czy on jest gejem czy mnie zdradza niewiem co mam zrobić ztym związkiem mamy staż małzenski 28 lat proszę pomóz mi co mam zrobic co myślec

Po pierwsze - proszę się uspokoić i zebrać myśli. Działanie na tak zwanym "impulsie" nie będzie w tej sytuacji pomocne, a jedynie wprowadzi niepotrzebną nerwowość. Sytuacja, w jakiej się Pani znalazła jest zaiste trudna i wymaga konkretnych stanowczych działań. Jednakże w działaniach tych emocje nie będą pomagać.
Po drugie - należy skonfrontować męża z Pani odkryciem. Jeżeli Pani tego nie zrobi, utonie Pani w domysłach, nerwach, niedopowiedzeniach, negatywnych scenariuszach itd. Powinna Pani w tej sytuacji spokojnie (na ile się w tej sytuacji da) i stanowczo powiedzieć, iż odnalazła Pani telefon i zaniepokoiło Panią to, co w nim znalazła (i że w ogóle mąż ma drugi telefon!). Proszę poprosić o wyjaśnienia - cały czas utrzymując względną równowagę i spokój.
Po trzecie - nie wiem czy mąż Panią zdradzał z innymi osobami o tej samej czy odmiennej płci - to może powiedzieć jedynie sam zainteresowany. Jeżeli jednak miało to miejsce, oznaczałoby to, iż pewne potrzeby męża nie były zaspokajane w małżeństwie i być może zagubił się w wyniku tej frustracji. Należy tego wysłuchać i się do tego odnieść.
Po czwarte - wydaje mi się, iż w zaistniałej sytuacji przyda się Państwu terapia - czy indywidualna, czy małżeńska to już kwestia Waszej decyzji (czy chcecie przepracować Wasz wspólny problem, który pojawił się w waszym małżeństwie, czy potrzebujecie na razie indywidualnej pomocy specjalisty).
Po piąte - proszę nie zostawać z tym samą. Wsparcie najbliższych - przyjaciół, czy rodziny - przyda się Pani w tej trudnej sytuacji, aby mogła sobie Pani poradzić z pojawiającymi się zapewne bardzo silnymi emocjami.
Powodzenia!

Dzień dobry,

moim zdaniem prędzej czy później powinna Pani z mężem o tym porozmawiać. Najlepiej w taki dzień, gdy nie będą się Państwo nigdzie śpieszyć, nie będzie Pani poddenerwowana czy poirytowana innymi sprawami i będzie Pani mogła zachować spokój w trakcie rozmowy. Może Pani zastosować technikę NVC (non violent communication), tzn. 1) fakty - np.: "znalazłam Twój drugi telefon, gdy...", 2) uczucia - "w związku z czym czuję się ......", 3) prośba o wyjaśnienie - poprosić spokojnie męża, aby wytłumaczył Pani, co oznaczają zdjęcia w drugim telefonie i jak ma Pani je rozumieć, itp. 4) wspólne rozwiązanie - ostatnim krokiem jest wypracowanie wspólnego rozwiązania - co w związku z zaistniałą sytuacją macie Państwo zrobić - być dalej razem, rozstać się...? Jeśli zdecydują się Państwo na dalsze bycie razem dobrze byłoby skorzystać z pomocy terapeuty pracującego z parami.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl