Relacje partnera z jego byłą partnerką

Mam problem w zwiazku nie moge sobie poradzic Jestesmy ze soba od 2,5 roku i w naszym zwiazku sa ograniczenia zwiazane z jego byla partnerka.Ta kobieta pracuje u niego i nadal rozkazuje mu to co on ma robic nie zgadza sie na nasz zwiazek ale moj partner oklamuje ja ze ja znim nie jestem.Dla mnie jest to trudne do zrozumienia ze on ja slucha twierdzi ze nie chce stracic dobrego pracownika.

Witam,
To bardzo trudna sytuacja. Dla każdego relacji ważne jest, aby osoby tworzące nowy związek - w pełni zakończyły swoje poprzednie relacje, poukładały je i wyznaczyły tzw. granice byłemu partnerowi. Wiele par, które się rozstały nadal utrzymują ze sobą kontakt, jest też wiele par, które po rozstaniu przestają się kontaktować.
Jeśli przyjąć deklarację Pani partnera, iż jego była partnerka jest dla niego cennym pracownikiem ( i jest Pani to w stanie zrozumieć oraz zaakceptować), to ważne jest, aby Pani z nim porozmawiała na ten temat. np. skąd u niego trudność w powiedzenie wprost tej kobiecie, że jesteście Państwo razem. Ona jako pracownik, przekracza granic "pracownika" interesując się jego życiem prywatnym. Aby dowiedzieć co naprawdę się dzieje, powinna Pani z nim szczerze porozmawiać, może skorzystać z terapii pary, aby w bezpiecznych warunkach wyjaśnić sobie obecną sytuację, która nie jest dobra dla związku. Powodznia

Witam serdecznie,

Zupełnie zrozumiały jest Pani niepokój związany z opisaną sytuacją. O ile praca z byłym partnerem nie musi być relacją toksyczną, to na pewno jest sytuacją wymagającą szczególnej uwagi, ostrożności i stawiania granic. Ta relacja jest toksyczna ze względu na zamęt, który sieje ta kobieta w Państwa związku, na powstające tajemnice i niedomówienia oraz na wszelkie negatywne emocje towarzyszące.Najbardziej zatem niepokojący nie jest fakt, że nadal te osoby pracują razem, ale fakt, że Pani partner, który tworzy z Panią stały (jak mogę domniemać po stażu trwania) związek, nie jest w stanie tego OGŁOSIĆ całemu światu. Zdecydowanie potrzebna jest Państwu szczera rozmowa, w której mogłaby Pani wyrazić na spokojnie wszystkie swoje emocje, obawy, zadań pytania i porozmawiać o tym jak czego Pani oczekuje a w końcu czego oczekujecie od siebie jako pary na przyszłość. Jeśli mają Państwo możliwość zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej, razem bądź indywidualnie.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek