Relacje w domu i zaufanie do matki

Witam, dziękuję za cenne porady. Rzeczywiście z mojej wypowiedzi wynika że jesteśmy tylko we 3 ale tak nie jest, mam liczną rodzinę(jest nas 7), każdy ma już swoje życie a my zostaliśmy z bratem najmłodsi. To ja jestem wiecznie tą złą, która "nic nie robi tylko się szlaja" ale tak nie jest bo naprawdę rzadko kiedy wychodzę z domu. Co do mamy to zastanawiam się czy mogę tak do końca jej ufać, jak nie ma taty to jest po mojej stronie znowu jak przyjdzie tato to mówi,że ja przesadzam.

zdanie:..."To ja jestem wiecznie tą złą, która "nic nie robi tylko się szlaja"...jest to generalizacja, ktora obrazuje pewien sposob/schematy myslenia, ktore wywoluja takie uczucia, przy ktorych czujemy sie zle. dobrzeby bylo popracowac nad podniesieniem i ugruntowaniem samooceny oraz nauczyc sie asertywnie bronic wlasnych granic, a takze sterowac wlasnym nastrojem (przede wszystkim oddzielac faKTY od mysli). 18 lat jest to okres wkraczania w doroslosc, a dorosly bierze odpowiedzialnosc za wlasne zycie, wybory i uczucia oraz umie sobie z nimi radzic i ponosic ich konsekwencje.takze umie sie bronic przed krytyka i atakiem.wtedy nie ma znaczenia, czy ktos go wspiera, czy nie....poza tym, nalezy pamietac, ze rodzice chca dla nas zawsze najlepiej (co prawda "po swojemu" i wg wlasnego pokolenia-my mamy "swoje racje i czasy"), i ze to my mamy lukratywne warunki do zmiany siebie (dostep do inf., terapii, kursow, warsztatow itd.) a oni tego nie mieli w swojej mlodosci...pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witaj
Relacje rodzinne są skomplikowane. Czasami tata mówi inaczej niż mama. Przecież my wszyscy się różnimy od siebie i mamy prawo do odmiennego zdania.
Co do zaufania to mama zna Panią najlepiej.
pozdrawiam
anna suligowska