Relacje w pracy pomiędzy pracownikami

dzien dobry mam problem nie wiedziałem ze mój menadzer ma chorego syna pracuje juz 9 lat za granica i ostatnio jego zona przyjechała z nim do pracy Ja powiedziałem mu ze kazdy ma problemy ale puzniej widziałem ze zle sie z tym czuje i powiedziałem przepraszam za mój jezyk co mam powiedziec zeby go nie urazic prosze o pomoc

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,
treść listu jest trochę chaotyczna i nie wiem,dlaczego Pan uznał,że syn jest "problemem"menadżera,skoro się nie skarzył?Takie zachowanie jest wkraczaniem w prywatność i rodzajem litowania się nad kimś,kto tego nie wymaga,ani nie oczekuje.Jest też odbierane,jako postawa wyższościowa,co z pewnością zniechęca odbiorców,gdyż podważa ich autorytet.Być może ma Pan/Pani problem z komunikowaniem się z osobami ważnymi ,ale zamiast oddziaływać poprzez "ujmowanie im przewagi",można samemu zostać menadżerem jakiegoś zespołu.Polecam przepracowanie tego problemu na jakimś treningu grupowym.