Relacje w przyjaciółkami w szkole

Witam. Mam 18 lati jestem w 2 klasie. W pierwszej klasie poznalam Kinge. Zaczelysmy sie kumplowac. W tej samej klasie byly dwie najlepsze przyjaciolki Maja i Karolina. Znaja sie od dziecka. We czworke zgralysmy sie w jedna paczke. Pod koniec pierwszej klasy doszlo do nieoczekiwanej sprawy. Otoz tak jakby zrobilysmy nieswiadomie podmiane. Tzn ja kumpluje sie teraz bardziej z Karolina a Maja z Kinga. Ja z Karolina zauwazylysmy ze dziewczyny odsunely sie od nas. Co mamy zrobic? pomocy

Witam, powinnyście wszystkie szczerze porozmawiać, powiedzieć koleżanką o swoim odczuciu. często tworzą się takie ,,małe" podziały kiedy grupa liczy 4 osoby. Spotkajcie się i powiedzcie o swoich odczuciach i o chęci polepszenia kontaktu.Pozdrawiam.

Dzień dobry!

A czy dzieje się coś złego?
To naturalne, że na różnych etapach życia ludzie zbliżają się i oddalają się od siebie. Nie ma nic dziwnego, czy niepokojące w tym, że stworzyły się wśród Was dwie bliższe pary. Być może w tej chwili właśnie tego potrzebowałyśmy i właśnie tak jest dobrze.
Oczywiście, zawsze warto jednak podtrzymywać dobrą atmosferę wśród całej czwórki, ciepło się do siebie odnosić, utrzymywać kontakt, dobrze sobie życzyć, nie plotkować czy nie knuć wobec siebie.
Jest możliwe, że za kilka lat wciąż będzie spotykały się w gronie Waszej czwórki na miłe wspólne spotkania. Nie ma jednak niczego niepokojące w tym, że z czasem z tej czwórki mogą wyłaniać się szczególnie bliższe przyjaźnie, pary, które są ze sobą bliżej, mają częstszy kontakt.

Pozdrawiam!