Relacje z chłopakiem po rozstaniu

Jak zmienić swoje uczucia wobec chłopaka,który oznajmia,że chciałby poczuć coś więcej niż przyjaźń,ale nie może przekroczyć tej granicy?Byliśmy razem przez kilka miesięcy,potem ten związek się powoli rozpadał.Rozstaliśmy się,ale ciągle utrzymywaliśmy bardzo bliski kontakt ze sobą.Bardzo dużo łez przez to wylałam.Potem pakowałam się w inne problematyczne relacje.Straciłam wiele,dobre samopoczucie,godność,zaufanie do siebie.Ciągle nie wiem,jak się z tego wydostać.Chciałabym być dla kogoś ważna...

Warto skonsultować się z psychologiem. Przepracować przyczyny niepowodzeń w relacjach, a także zaległe emocje ze związku z obecnym przyjacielem, być może także zaniżone poczucie własnej wartości. To wszystko pozwoli Pani spojrzeć w przyszłość z nadzieja i realizować się w relacjach interpersonalnych. Warto pracować nad sobą!

Witam,

mam wrażenie, że jest Pani dla siebie bardzo surowa, takie obwinianie się i krytyka przynoszą ból i niskie poczucie wartości.
Może warto byłoby pokochać najpierw siebie, poczuć zaufanie do siebie, uwierzyć w to, że ma Pani prawo do szczęścia, prawo do bycia sobą i że jest Pani ważna.
Obdarzać uczuciem nie z tego powodu, że tego uczucia Pani brakuje, że go Pani poszukuje ale dlatego, że chce Pani podzielić się tym co czuje.
To trudne ale możliwe choć wymaga pracy na sobą.
Warto zatroszczyć się o siebie , postawić na siebie!
Życzę Pani pokochania siebie bo zasługuje Pani na każdą sekundę czasu poświęconego sobie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Dzień dobry, z pani opisu wynika, że jest pani nadal bardzo mocno zaangażowana w relację z tym mężczyzną pomimo jego komunikatu, że być może nie czuje nic więcej do pani. Z jakichś powodów pani od kilku miesięcy nie chce zrezygnować z tej relacji. Pisze pani, że chciałaby być dla kogoś ważna - myślę, że warto zacząć od siebie - być ważną dla siebie. Pracą w tym zakresie warto się zając podczas spotkań z psychoterapeutą. Pozdrawiam.