Relacje z matką a wyprowadzka do partnera

Jak przekonać matkę do mojej wyprowadzki z chłopakiem. Powiedziałam że chce się wyprowadzić z domu i zamieszkać z chłopakiem z którym jestem prawie 3 lat, ja mam 28 lat!! Moja mam uważa że jestem głupia i na pewno mnie po czasie zostawi. Nie będzie chciał się ożenić. Wkurza się na mnie i denerwuje a ja przecież nie jestem już dzieckiem. Jej obawy może mają podłoże w jej przeszłość i w przeszłości mojej siostry (nie udane związki). Zależy mi aby odrobinę przychylnie spojrzała na moją decyzję.

Witam, zachęcam Pania do zastanowienia sie co takiego dzieje sie w relacji z matka, ze mimo iż jest Pani dorosła, ma Pani 28 lat, trudno jest Pani podejmować samodzielne decyzje. Pisze Pani o doświadczeniach siostry, ale Pani ma własne życie i prawo do decydowania o nim. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, lub psychoterapeuty, zeby przyjrzec sie tej relacji. Pozdrawiam

Witam,
w podobnych sytuacjach proponuję kontakt z terapeutą,w czasie którego najlepiej ,gdyby była wraz z Panią obecna mama.Jeżeli to niemożliwe,podejmuje się stosowne metody pomagające rozwiązać problem bez obecności drugiej osoby i w sposób ,który jest zgodny z Pani własnym odczuwaniem.Rozumiem bowiem,że mimo deklarowanych przekonań,opór matki nie jest dla Pani obojętny emocjonalnie i w skutkach może spowodować narastanie konfliktu w sposób niekontrolowany.
Zachęcam więc i pozdrawiam.

Dzień dobry, rozumiem, że chciała by pani akceptacji pani decyzji, jednak nie mamy do końca wpływu na światopogląd naszych rodziców, są rzeczy które zaakceptują i takie, których nie zaakceptują i maja do tego prawo, tak jak dorosłe dzieci mają prawo podejmować swoje decyzje. Pozdrawiam.