Relacje z matką i skutki jej braku w młodym wieku

Jak wytlumaczyc matce,ze czuje skutki jej braku?kiedy mnie urodzila ,w 9 miesiacu mego zycia opuscila mnie na 4 lata ,kiedy wrocila nie wiedzialam kim jest.Do dzis choc mam 26 jest dla mnie obca.Jak jej wytlumaczyc,ze nie mowle czuje bardzo?

Witam serdecznie,

Dla dziecko to bardzo trudne doświadczenie... Opuszczenie przez matkę. Można próbować mówić jej o swoich przeżyciach, ale nie ma gwarancji, że będzie chciała usłyszeć. Z pewnością natomiast warto zadbać o siebie i zająć się swoimi emocjami, bo takie doświadczenie nie pozostaje bez wpływu na dorosłe życie. A zasługuje Pani na to, aby żyć szczęśliwie i w pełni. Proszę zajrzeć do tekstu nt. tego, jak schematy z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/

Życzę wszystkiego dobrego,
Marta Dziekanowska

Witam zamiast tłumaczyć swoje odczucia mamie doradzam by sama się im Pani lepiej poprzyglądała podczas wizyty u psychologa, ustaliła cel w dalszych relacjach z matką.Pozdrawiam serdecznie.

Witam. A może: jak wytłumaczyć sobie, ze matka już dawno wróciła i wciąż jest przy pani? Jak długo zamierza pani karać matkę za tamte 4 lata? Polecam rozmowę z psychoterapeutą, aby pomóc sobie siebie zrozumieć. Powodzenia