relacje z młodszą siostrą

Mam młodszą o 4 lata siostrę. Miałyśmy normalną rodzinę Moja siostra urodziła się chorowita, ja byłam zdrowa. Ja lubiłam sie uczyć, ona nie. Ja skończyłam studia, ona nie. Ja urodziłam dziecko, ona jest bezpłodna. Już kiedy miałam 30 lat, ona zaczęła ingerować w moje życie, mówiła mi co i jak powinnam robić. Nie kryła niezadowolenia, że po studiach wróciłam do domu i że nie wyemigrowałam z Polski. Wciąz narzuca się z radami, o które nie proszę, wciąż wysyła mnie do psychologa. O co jej chodzi ?

Pozdrawiam

Na pytanie o to, o co jej chodzi, mogłaby odpowiedzieć tylko Pani siostra, ale możliwe, że nie ma świadomości tego dlaczego robi to, co robi. Proszę jednak pamiętać, że Pani życie należy do Pani i absolutnie nie ma obowiązku stosowania się do jej rad, ani nawet ich wysłuchiwania. Może warto stanowczo i asertywnie postawić jej granice?