Relacje z młodszymi kobietami

Pragnę opisać pewne swoje zachowania, które nie wiem czy są poprawne pod kątem relacji z kobietami. Wszystko zaczęło się 2 tygodnie temu. Na moim osiedlu zauważyłem grupę dziewczyn w wieku 16 lat. Za każdym razem, gdy obok nich "przebiegam" mówię szybko teksty, które mogą sugerować bardzo tradycyjne męskie zainteresowania typu "macho." Np. że "prawdziwi mężczyzni są agresywnymi zdobywcami", "3 rzeczy które kocham: hajs, wódkę i Ciebie", "zdominuj mnie". Czy takie zachowania są objawami konf psyc

Ale Pana zwroty w stosunku do koleżanek mówią coś na temat Pana kultury osobistej, na którą składa się wiele elementów. Jednym z nich jest ogłada towarzyska, czyli umiejętność prowadzenia rozmowy i pozdrawiania.
Myślę, że warto o nią zadbać.

Należy też pamiętać, że mowa jest najważniejszym wyróżnikiem osoby kulturalnej, a jest to przede wszystkim jej stosunek do drugiego człowieka, czyli życzliwość wobec innych, poszanowanie godności zarówno własnej, jak i osób ze swojego otoczenia.

Z życzliwością pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Warto się zarówno zastanowić skąd bierze się zainteresowanie młodszymi kobietami- być może z lęku przed odrzuceniem lub zaniżonego poczucia własnej wartości? Czy zainteresowanie to jest tylko seksualne? Czy poszukuje Pan partnerki? Zachęcam do głębszego przyjrzenia się motywacji do tego typu zachowań samodzielnie lub we współpracy z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże także w zmianie i poprawie relacji z kobietami.