Relacje z osobą grożącą samobójstwo

Witam Serdecznie pisze tu ponieważ mam wątpliwości co do swojego postępowania około 1 , 5 miesiąca temu poznałam pewnego chłopaka niepełnosprawnego o 13 lat starszego ode mnie który porusza się na wózku jest bezdomnym mieszka w innym mieściechłopak miał bardzo ciężko w życiu i ostatnio nie radził sobie z ewidentnie z emocjami bo mi cały czas opowiadał że się zabije ja ostatnio nie wiedząc co zrobić zadzwoniłam na policję bo sprawa już się stała za poważna czy dobrze zrobiłam i czy on mi podzięku

Witam serdecznie,
Jak najbardziej dobrze Pani zrobiła. W takich sytuacjach często pojawia się dylemat czy oby ta osoba nie będzie zawiedziona czy zła z powodu poinformowania policji czy szpitala o jej zamierzeniach. Oczywiście taka reakcja ze strony osoby cierpiącej może się pojawić, ale warto pamiętać, że na końcu tego wszystkiego ważne jest jej życie.
Z listu wynika, że mężczyzna ten mieszka w innym mieście - tym bardziej dobrze, że Pani poinformowała o tym policję. Najgorsze co można sobie zrobić to wziąć na siebie odpowiedzialność za ewentualność popełnienia samobójstwa przez taką osobę. A tak by się stało gdyby Pani nikogo nie poinformowała.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska
www.integral.com.pl
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Zrobiła Pani najlepiej jak mogła. Chłopak podziękuje jak dostanie pomoc i zrozumie co może zyskać. A życie to największa wartość. Dziękuję Pani za postawę!!!
Pozdrawiam.