Resekcja jelita cienkiego po wypadku komunikacyjnego

Witam! Mam pytanie odnośnie aktywności fizycznej, otóż w kwietniu 2014 przeszedłem resekcję jelita cienkiego po wypadku komunikacyjnym w jego wyniku miałem również pękniętą torebkę wątroby i śledziony ponadto okazało się i choruję na chorobę crohna zmierzając do sedna chciałem zapytać czy po takim czasie mogę po wrócić do sportów walki konkretnie do boksu, które wcześniej trenowałem czy jestem dużo bardziej podatny na urazy wewnętrzne w związku z urazem czy to bezpieczne?

Po pół roku po przebytych operacjach, jest Pan w pełni wydolny fizycznie. Ni jest Pan bardziej podatny na urazy niż inni ludzie, oczywiście jeśli badania kontrolne są prawidłowe i nie ma Pan zmian w badaniach obrazowych narządów, które uległy uszkodzeniu.