Reumatoidalne zapalenie stawów a używki

Witam. Mam pewien problem. Choruję na reumatoidalne zapalenie stawów i biorę lek immunosupresyjny. Chciałbym zapalić marihuanę, a nie wiem jak to zareaguje z moim lekiem, podobnie nie wiem, co z alkoholem. Słyszałem, że nic się stać nie może, że marihuana tylko zlikwiduje działanie leku na jakiś czas. Proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Zalecony lek immunosupresyjny ma wiele działań ubocznych. Najpoważniejszym z nich jest leukopenia i związany z nią spadek odporności, a także niekorzystny wpływ na wątrobę i błony śluzowe jamy ustnej. Opublikowano ponadto doniesienia o zwiększonym ryzyku zapalenia płuc w trakcie przyjmowania leku.

Z tego względu palenie nikotyny oraz konopi jest niewskazane. Palenie powoduje bowiem nowotwory i stany zapalne dróg oddechowych.

Ze wzgledu na wymogi prawa farmaceutycznego edytowano nazwę preparatu.