Rezonans bez kontrastu z podejrzeniem płynotoku

Witam Corka miała robiony rezonans bez kontrastu z podejrzeniem płynotoku prócz chorych zatok wynik był dobry z powodu częstych bóli głowy neurolog zasugerował zrobić z kontrastem . Mam pytanie czy jest możliwe ażeby bez kontrastu nie zauważyć guza mózgu badanie było wykonane 6 m-c temu czy tez mogło się juz cos zrobić Corka jest w trakcie badań na celiakę ma silne bóle stawów i mięśni ma tęzyczkę ma tez zrywy przy zasypianu co to oznaczają cały czas myśli o guzie proszę o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, badanie TK wykazało chorobę zatok a to właśnie zatoki są bardzo częstą przyczyną przewlekłych bólów głowy. Natomiast jeżeli neurolog uznał, że badanie należy uzupełnić to proszę wykonać ponowne z kontrastem. Może ono uzupełnić wynik poprzedniego ale proszę być dobrej myśli. Badanie na celiakie to natomiast zupełnie odrębna kwestia i przy niedoborach żywieniowych, które się wiążą z celiakią mogą występować bóle stawów a też niedobór wapnia (tężyczka). Pozdrawiam