Rezonans głowy i torbiel szyszynki

Witam. W zeszlym roku mialam rezonans glowy wykryto mi torbiel szyszynki 10mm Teraz robilam kontrolny rezonans i jest tak 10x5 , 5x6 , 5 mm ( ap x cc x rl ) Za bardzo nie rozumiem tych oznaczeń i czy to urosło. Czemu sa podane az 3 wymiary jak mam to rozumieć??? Prosze mi pomóc

Podane są 3 wymiary w 3 płaszczyznach, np ap oznacza że mierząc torbiel od przodu do tyłu ma wymiar 10 mm na 5 mm. Żeby porównać czy torbiel się powiększyła trzeba znać wymiary z poprzedniego badania.
Jest też możliwość, że opisujący radiolog, jeśli ma poprzednie badanie ustosunkuje się czy torbiel urosła iw opisie zaznacza np:, że wynik jest porównywalny do badania z dnia.... albo że w porównaniu z badaniem z dnia...

Witam , pewnie obecne badanie wykonano na nowszym aparacie , w związku z tym opis jest trójwymiarowy! W każdym razie średnica zmiany nadal pozostaje nie większa niż 10mm!!! Szczegóły proszę omówić z lekarzem prowadzącym!!! z.żurawski