Rezonans kręgosłupa szyjnego i wynik badania
Witam,niedawno miałam robiony rezonans kręgosłupa szyjnego,proszę o interpretacje wyniku jaki otrzymałam: Skąpe zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych C3/C4, C4/C5 w postaci obniżenia intensywności ich sygnału; dodatkowo z cechami niewielkiego stopnia uwypuklenia, bez cech ucisku worka oponowego

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Dzień dobry,
w wyniku badania MRI opisane są zmiany dyskopatyczne odcinka szyjnego kręgosłupa. W zależności od rodzaju i nasilenia objawów klinicznych ustala się postępowanie, które w większości przypadków jest zachowawcze.
Należy pamiętać, że podstawą jest dokładnie zebrany wywiad lekarski i badanie fizykalne pacjenta. Badania obrazowe stanowią uzupełnienie obrazu klinicznego. Nigdy nie leczymy wyniku badania. Leczymy konkretnego pacjenta, a postępowanie jest każdorazowo indywidualne.