Rezonans kręgów lędźwiowych
Proszę o interpretacje rezonansu.kręgów ledzwiowych i w stawach międzykręgowych widoczne zmiany zwyrodnieniowe i rozpoczynające się wytwórcze szczególnie widoczne na poziomie L4-L5.Niewielka spondyloza ledzwiowabardziej zaawansowana na poziomie Le-L5 z dyskopatią na tej wysokośći.Nieznaczne zmiany dyskopatyczne poziomu L5-S1.Uwidoczzniona częsc kręgosłupa piersiowego w odcinku Th8-Th-10 może przemawiać za przebytą poronną postacią corobą Schuermanna z dyskopatia Th10-Th11drobna protruzja.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.