Rezonans magnetyczny a ciąża

Witam mam 34 lata moje pytanie jest następujące: jaki wpływ ma badanie Rezonansem na ciąże?,proszę o opinie

Witam serdecznie,

Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest zaraz po badaniu USG najbezpieczniejszym badaniem. Dlatego badanie MRI może być wykonane u kobiet w ciąży. Póki co nie ma też żadnych doniesień naukowych, dotyczących wpływu silnego pola magnetycznego na płód.

Pozdrawiam.