Rezonans magnetyczny głowy. Czy możecie go zinterpretować?

Dzień dobry. Jestem kobietą, mężatką - 34 lata. Gdy miałam 8 miesięcy przeszłam wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Rodzice mnie uratowali, wszystko jest w porządku, oprócz całkowitego braku słuchu na lewe ucho. Noszę aparat słuchowy na prawe ucho, ponieważ na lewe nie ma sensu. Od około 10 lat cierpię na dość częste i silne bóle głowy. Mam przy tym wymioty i gorączkę na całym ciele taką, że nawet jak wyjdę na dwór, w zimę, w krótkim rękawie, nie czuję chłodu. Ale takie przypadki zdarzają się raz na pół roku. Ostatnio doszły też zaburzenia równowagi. Robiłam rezonans magnetyczny i oto wynik: Badanie RM głowy wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach osiowych,, czołowych i strzałkowych, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz w sekwencji FLAIR. W lewym kącie mostowo-móżdżkowym widoczna masa patologiczna (niskosygnałowa w obrazach T1 zależnych i wysokosygnałowa w obrazach T2 zależnych) o wymiarach 31x24x30mm. Guz o wyraźnie zaznaczonych granicach wnika w obręb poszerzonego przewodu słuchowego wewnętrznego. Granica zmiany wyraźnie zaznaczona, struktura niejednorodna ulegające wyraźnemu wzmocnieniu pokontrastowemu. Obraz guza przemawia za zmianą o charakterze nerwiaka. Wyraźny efekt masy guza z silnym modelowaniem mostu, lewego kanara móżdżku i komory IV - ej oraz zaciśnięciem i zniekształceniem zbiornika okalającego. Poza tym w nadnamiotowej części mózgowia widoczne nieliczne ogniska wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR układające się głównie w okołokomorowej istocie białej.Obraz ognisk niecharakterystyczny wymaga obserwacji w kierunku wykluczenia procesu demielinizacyjnego (w tym SM). Poza tym struktury mózgowia bez zmian. Układ komorowy nieposzerzony, nadnamiotowo bez cech ucisku. rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. Proszę o interpretację powyższego. Szczególnie proszę o zdanie dotyczące podejrzenia skrótu SM - czyli stwardnienie rozsiane. Z góry bardzo dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Droga Pani - pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej.

Doradzamy skonsultowanie wyników badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Panią i mając historię Pani choroby, będzie mógł właściwie ocenić Pani stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl