Rezonans magnetyczny głowy u 32-latki

robiłam rezonans magnetyczny głowy i napisane jest że migdałki móżdżku zstępują ponizej lini otworu wielkiego na głębokość okolo 7mm.czy ktoś wie co to oznacza

Czasami jest to element wad rozwojowych np i mi.innymi zespołu Arnolda -Chiari.
Proszę omówić problem z prowadzącym specjalistą ,on zdecyduje o konieczności konsultacji neurochirurgicznej.Do tego czasu zachowujemy spokój bo nawet wystąpienie takich zmian może być wykryte przypadkowo.Nie znam wywiadu i Pani stanu neurologicznego,aby cokolwiek dokładniej doradzić.

Pozdrawiam serdecznie