Rezonans magnetyczny i prawowypukła skolioza

Jestem po RM. Oto opis: Spłycona lordoza lędźwiowa, zaznaczona prawowypukła skolioza w warunkach badania. Obniżony sygnał i nieznacznie wysokość krążka m-k L4-L5 - zmiany dehydratacyjne. Na poziomie L4-L5 centralno-tylna wypuklina krążka m-k, modelujaca worek oponowy. Otwory m-k zachowane. Zmiany zwyrodnieniowe dolnej listewki granicznej trzonu L4 w postaci nacieczenia tłuszczowegp. Sygnał stożka rdzenia prawidłowy. Proszę o interpretację.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Zmian jakie zostały opisane w badaniu warte są podjęcia konkretnych działań. Proponuję aby skonsultować wynik badania z neurochirurgiem. Modelowanie worka oponowego może wpływać na dolegliwości bólowe a także drętwienia i parestezje kończyn, Dodatkowo pomocna może okazać się rehabilitacja.