Rezonans magnetyczny - jakie leczenie mnie czeka?

Trzony o zachowanej wysokosci i sygnale. Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Zmiany zwyrodnieniowe: -osteofity krawędzi trzonów - przebudowa tłuszczowa blaszek granicznych L2-L3 (Modic II) - dehydratacja krążków miedzykręgowych - na poz.L1-L2;L2-L3;L3-L4 tylno-boczne wypukliny z modelowaniem worka oponowego -na poz. L4-L5 tylno-boczna, szerokopodstawna przepuklina z uciskiem worka oponowego, ograniczeniem zachyłków bocznych i zwężeniem otworów międzykręgowych; zmiany większe po stronie lewej, ucisk, obrzęk i wzmocnienie lewego więzadła żółtego Stożek rdzenia na poz. L1, bez ucisku.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Z opisu badania wynika, iż na poziomie L1( pierwszy kręg lędźwiowy)  do L4 obecna jest dyskopatia.
Obecna jest również przepuklina, która uciska na worek oponowy.
Przepuklina to uwypuklenie krążka międzykręgowego, który uciska na struktury rdzenia kręgowego co może powodować dolegliwości.
Stożek rdzenia na poziomie L1 oznacza, że rdzeń kręgowy kończy się na tym poziomie co jest normą.

Jeżeli chodzi o postępowanie najlepiej udać się z wynikiem do neurochirurga, aby podjąć decyzję co do wyboru leczenia. W dużej mierze postępowanie uzależnione jest od odczuwanych dolegliwości.

Pozdrawiam!