Rezonans magnetyczny kolana mężczyzny 56-letniego

Otrzymałem wynik MR i nie wiem jak go odczytać."W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczne są pasmowate zmiany przebiegające częściowo skośnie i poziomo,które odpowiadają szczelinom pęknięcia łąkotki.Podobne mniejsze zmiany widoczne są w rogu tylnym łąkotki bocznej, które mogą odpowiadać podtorebkowemu uszkodzeniu łąkotki. Osteoficzne wydłużenia krawędzi trzonów kosci udowej i piszczelowej oraz tylno-bocznych powierzchni rzepki. Niewielki wysięk w zachyłku nadrzepkowym.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania wskazuje na uszkodzenie łąkotek stawu kolanowego. Tego typu zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe oraz ograniczenie ruchomości w stawie. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.