Rezonans magnetyczny kręgosłupa 49-latki

RM:ZmianyDegeneracyjneKrążkówMiędzykręgWyrażoneDehydratacją,ObniżenieKrążkówNaL4/5iL5/S1iObniżenieNath12/L1,L1/2,L2/3bezWypuklin.PoziomL4/5płaskaSzerokopodstWypuklinaKrążkaModelujeWorekOponowyBezUciskuOtworyWolneBezCechMRstenozyKanałuKręg,wStawachMiędzykręgNaKilkuPoziomachZmianyPrzeciążeniowePłynwObrębie.WkanaleKrzyżNaS1poLewejTorbielOkołokorzeniowadł20 mmśrdo12 mm.StożekKońcowyOk.ZmianyPrzeciąż.NasadaŁukuTylnegoL5poPrawej,odcinkowyObrzęk.KośćKrzyż-KątOstry.WSzyjceMacicyKilkaTorbielNabothaOśr8mm

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym. Ucisk na struktury nerwowe może w rezultacie powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z neurolochirurgiem, gdyż konieczna może okazać się operacja mająca na celu usunięcie zmian w obrębie krążków międzykręgowych.