Rezonans magnetyczny kręgosłupa i interpretacja

WYNIK REZONANSU MAGNETYCZNEGO Krążek L4/L5 odwodniony i obniżony z protruzją centralno-przyśrodkową lewostronną modelującą worek oponowy oraz odejście lewego korzenia L5,protruzja przylega także do odejścia prawego korzenia L5.Kilka guzków Sczmorla. sygnał ze szpiku kręgów prawidłowy. Stożek rdzeniowy bez ognisk patologicznego sygnału. Otwory międzykręgowe L4/L5/S1 nieco zwężone.Kanał kręgowy dostatecznej,granicznej szerokości. Proszę o opis
ponad rok temu

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność zmian wynikających z choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, lub wynikających z przeciążenia. Modelowanie worka oponowego czyli prościej mówiąc jego nieznaczny ucisk może objawiać się jako drętwienia, parestezje oraz zaburzenia czucia w kończynach. Proponuję skonsultować wynik z neurochirurgiem.