Rezonans magnetyczny nadgarstka z kontrastem
Dzień dobry, po wypadku miałem robiony rezonans magnetyczny nadgarstka z kontrastem. W opisie badania wiele struktur jest w stanie prawidłowym. Wymienione zostały również takie uszkodzenia: - Więzadła wewnętrzne nadgarstka: Perforacja centralnej części SLL (uszkodzenie?) - Przedział łokciowy: Uszkodzenie części centralnej dysku TFC (typ 1A). Znaczny przerost błony maziowej w dłoniowym zachyłku przedziału łokciowego stawu RC. Na ile poważne są to uszkodzenia? Czy jest potrzebna operacja?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
powyższe uszkodzenia mogą być oznaka uszkodzenia kompleksu chrząstki trójkątnej. W przypadku dolegliwości bólowych wskazany jest zabieg operacyjny.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda