Rezonans magnetyczny po operacji kręgosłupa

WITAM JESTEM PO OPERACJI KREGOSLUPA C5C6.OBECNY REZONANS:NA TYM POZIOMIE DROBNE ODCZYNY KOSTNE GLOWNIE TRZONU C6 ZWEZAJA ŚWIATŁO KANAŁU KREG.BEZ UCISKU NA RDZEŃ KREG.NA POZIOMIE C4/C5MASYWNA TYLNA I PRAWOBOCZNA PRZEPUKLINA KRĄŻKA M/K Z UCISKIEM RDZENIA KRĘG.-PROGRESJA.NA WYS.CCC6/C7 TYLNA ZBACZAJĄCA W LEWO WYPUKLINA KRĄŻKA M/K Z UCISKIEM NA LEWY NERW RDZENIOWY C6.CZY MOŻNA TO WYLECZYĆ NP.METODĄ MCKENZY ALBO MASAŻAMI CZY TRZEBA OPEROWAĆ? IWONA.DZIĘKUJĘ.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.