Rezonans magnetyczny po operacji oszczędzającej raka piersi

Witam jestem po operacji oszczędzającej raka piersi.Rok temu.Przeszłam radioterapie. Jestem pod opieką onkologa.Obecnie chciałabym wykonać rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Mam pytanie czy jest przeciwskazanie do wykonania rezonansu po operacji raka.I jaki rodzaj klamerek pooperacyjnych jest użyte w takiej operacjii. Lekarz wspomniał że jest to tytan który nie wpływa na obraz wyniku badań RM.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli klamerki są z tytanu, to nie ma przeciwwskazań do zabiegu rezonansu magnetycznego. Stan po operacji jaką Pani przeszła również nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia badania.

Witam serdecznie,

Materiał jakim jest tytan nie wpływa na wynik badania, ani na jego jakość. Badanie MRI, jest badaniem bezpiecznym dla zdrowia. Nie ma przeciwwskazań co do wykonania badania MRI po operacji z powodu choroby nowotworowej.
W razie jakichkolwiek pytań sugerowałbym skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub Pracownią MRI, która badanie ma wykonać.

Pozdrawiam.