Rezonans magnetyczny po radykalnej radiochemioterapii szyjki macicy
Proszę o interpretację kontrolnego rezonansu magnetycznego po radykalnej radiochemioterapii szyjki macicy - cytuję: "nie można wykluczyć niewielkiej pozostałości nacieku w lewym przymaciczu, tworzącej pasmowatą strukturę o wymiarach 18x10mm". Czy to może oznaczać zrost powstały po leczeniu (pół roku po zakończonym leczeniu), czy takie sformułowanie oznacza jednoznacznie niekompletne wyleczenie. Dodam,że w tym samym opisie stwierdzono całkowitą remisję guza pierwotnego. Dziękuję.
ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik nie określa jednoznacznie, że obecna pasmowata struktura to naciek nowotworowy. Tak jak napisano w wyniku badania, nie można tego jednak wykluczyć. W celu potwierdzenia/wykluczenia rozpoznania być może konieczne będą dodatkowe badania. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który prowadzi Pani leczenie.