Rezonans magnetyczny stawu biodrowego u 31-latki
witam mój lekarz skierował mnie na rezonans magnetyczny ponieważ boli mnie staw biodrowy a leczenie lekami ,póżniej zastrzykami przyniosło ulgę na krótko.W wyniku rezonansu który odebrałam dziś napisano tak:Prawidłowy obraz chrząstki stawowej,szpiku kostnego,obrąbków stawowych.Nie stwierdzam zwiększonej ilości płynu oraz pogrubień maziówki w stawach.Na skanach pilotowych widoczna dehydratacja krążka międzykręgowego na poziomie L5/s1 oraz poziomie ustawienie kości krzyżowej.wizyta dopiero 3 grud

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI stawu biodrowego jest prawidłowy. Jedynie na skanach pilotowych, uwidoczniono dehydratacja krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 świadczy o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Dlatego wskazana jest wizyta u lekarza neurochirurga lub neurologa w celu konsultacji i ewentualnie ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.