Rezonans magnetyczny w 4-5. tc

2 dni przed przewidzianą miesiączką miałam rezonans kolana z kontrastem, następnie w 2 dni po terminie przewidzianej miesiączki miałam kolejny rezonans kręgosłupa z kontrastem ( cz lędzwiowa). Testy ciążowe wówczas były negatywne, miałam sporo stresu związanego z podejrzeniem guza ( stąd myślałam że jest opóźniona miesiączka - ost 3 cykle byłe nieregularne). Okazało się, że jestem w ciąży. Był to więc 4-5 tydz ciąży, Jakie ryzyko wiązał ze sobą podany kontrast ?

Witam serdecznie,

Badania MI (pot. rezonans magnetyczny) jest badaniem bezpiecznym dla kobiet w ciąży, więc nie ma co się zamartwiać. Środki kontrastowe stosowane w diagnostyce MRI są bezpieczne i bardzo rzadko dają objawy niepożądane. Sugeruję zadać to pytanie i skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam.