RM głowy bez kontrastu a widoczność guzów mózgu

Witam, mam pytanie, czy w rezonansie magnetycznym głowy bez kontrastu są widoczne choćby w zarysie duże guzy mózgu? Miałem robiony kilka miesięcy temu rezonans bez kontrastu i wynik wyszedł prawidłowy. Neurolog twierdzi, że badanie bez kontrastu wykazało by nowotwór. Czy to na pewno prawda, czy może jednak wykonać badanie z kontrastem? Od prawie roku boli mnie często głowa i odczuwam pulsowanie po prawej stronie mózgu. Proszę o poradę.

Aleksander Ropielewski

Badanie bez kontrastu jest w stanie wykazać większość patologii, które są widoczne w badaniu z kontrastem. W opisanej sytuacji nie ma konieczności wykonywania MR z kontrastem.